24.8 C
Скопје

Tag : кандидат

Вести Регион Слајдер

Борисов: Ќе предложам друг кандидат за премиер со јасна НАТО и европска ориентација

Слободен печат
Бугарскиот премиер и лидер на ГЕРБ Бојко Борисов ќе предложи друг кандидат за претседател на владата по парламентарните избори во Бугарија. Ова тој самиот го...
Вести Регион Слајдер

Меил на кандидатот на СДП за градоначалник на Загреб: Мапа на Хрватска со цел Срем и Которски залив

Слободен печат
Кандидатот на Хрватската социјалдемократска партија (СДП) за градоначалник на Загреб, Јошко Клисовиќ, испрати е-пошта со предизборен материјал што го проследи до членовите на градското раководство...
Вести Македонија Слајдер

Зоран Заев избран за претседател на СДСМ

Слободен печат
Зоран Заев со 59.240 гласа „за“, 865 „против“ и со 277 неважечки ливчиња е избран за претседател на СДСМ на првите непосредни внатрепартиски избори. Заврши...
Вести Македонија

Пријава за мито при добивање возачка дозвола: Се плаќаат стотици евра за полагање на градско возење

Слободен печат
Ако сакате да добиете возачка дозвола, не секогаш обуката за возење може да заврши работа. За она што беше јавна тајна, кандидатите и инструкторите сега...
Вести Македонија Слајдер

Јубилеј на статусот: Северна Македонија одбележува 15 години како кандидат за членство во ЕУ

Слободен печат
Северна Македонија оваа недела ќе одбележи 15-годишнина од добивањето на кандидатски статус за членство во Европската унија (ЕУ). Многумина очекуваа првата Меѓувладина конференција и почеток...
Спорт Фудбал

Кандидат за претседател на Барса: Ветувам пици, тетоважи и нов договор за Меси!

Слободен печат
Жорди Фаре ја презентираше својата кандидатура за претседател на Барселона. Кандидатот се истакна со интересни ветувања. Тој вети дека ќе финансира тетоважи со амблемот на...
Вести Македонија

Јанчев ќе се кандидира за втор мандат за градоначалник на Кавадарци

Слободен печат
Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев ќе биде дел од изборната трка за нов градоначалнички мандат следната година. Оваа негова одлука денеска тој ја сподели на...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Од покраински премиер до сојузен канцелар: Армин Лашет како најсериозен кандидат за наследник на Меркел

Слободен печат
Премиерот на најнаселената германска покраина, Северна Рајна-Вестфалија, Армин Лашет се смета за главен кандидат на германската Христијанско-демократска унија (ЦДУ) за нов канцелар на изборите во...
Ви Препорачуваме Забава Магазин Магазин слајдер

Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Слободен Печат
Член на партијата „Лига“, Примиано ди Мауро загуби на локалните избори за градоначалничката позиција во мала општина во Италија, Лезина, град со 6.000 жители, иако...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Републиканците официјално го номинираа Трамп за кандидат на претседателските избори во САД

Слободен печат
Делегатите на Републиканската партија на денешната Националната конвенција во Шарлот официјално го номинираа Доналд Трамп за кандидат на претседателските избори во САД на 3 ноември....