Роберт Де Ниро потвторно ЖЕСТОКО го критикуваше Трамп, потоа почна да ПЦУЕ: „Тој не би смеел да биде претседател“

Холивудската ѕвезда Роберт Де Ниро повторно жестоко го критикуваше актуелниот преседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп и во емисијата “Reliable Sources” на Си-Ен-Ен наведе дека неговото отповикување мора да се случи.

– Мора да се случи. Не може да се заобиколи. Тој тип направи сѐ можно, направи полоши работи од што можев и да си замислам. На денот кога беше избран реков дека ќе му дадам шанса – истакна Де Ниро.

Глумецот потенцираше дека помислува дека актуелниот американски претседател, според неговите зборови, можеби е луд.

– Дел од него едноставно е луд. Можеби и медицински луд, почнува да ми изгледа дека е така. Тој не би смеел да биде претседател – вели Де Ниро.

Прочитајте и...  Димовски за „Слободен печат“: Немав доверлива информација за кокаинот, видов на телевизија

За крај холивудскиот глумец им одговори на луѓето од телевизијата Фокс кои го критикуваа поради тоа што на еден настап изјави: „Е*и го Трамп“.

– Е*и ги и нив, е*и ги – повторуваше Де Ниро.

Прочитај повеќе

Обвинети седум лица за „камионот на смртта“ во кој загинаа 39 виетнамски мигранти

Слободен печат

Додик: Ситуацијата во БиХ е најтешка од времето на Дејтонскиот мировен договор

Слободен печат

Петровска: Со печат за продолжување на важноста може да се реши проблемот со пасошите

Слободен печат

Вредноста на американскиот долар нагло порасна поради коронавирусот

Слободен печат

Петровска: Чулев избрзува, создава уште поголем хаос во јавноста

Слободен печат

Шпанија ќе ги ограничи рекламните огласи за обложување преку Интернет

Слободен печат

Остави Коментар

два + два =

Прочитај повеќе

Страшен верски култ се развива паралелно со коронаворусот во Јужна Кореја

Слободен печат

Гутереш бара крај на кошмарот во Идлиб, реагираат и други државници

Слободен печат

УНХЦР: Грција да реагира на шокантните и недостојни услови во кои живеат мигрантите

Слободен печат

Aктивисти на „Fridays For Future“ од Скопје беа задржани од полицијата во Министерството за животна средина (ФОТО)

В. Т.

Километарски турски воен конвој пристигнува во Сирија (ВИДЕО)

Слободен печат

Пендаровски: Партизацијата во институциите е на недозволено високо ниво

Слободен печат