Рајан Рејнолдс на комичен начин опиша какво е чувството кога се тестирате за коронавирус

Актерот Рајан Рејнолдс се враќа на работа, односно продолжува со снимањето на филмот „Red Notice“, откако беше прекинато во март, поради пандемијата на коронавирусот.

Се разбира, имајќи предвид дека ширењето на вирусот е сè уште многу активно, новите мерки за здравје и безбедност на сет при снимање на филм и слично задолжително вклучуваат претходни тестирања на коронавирус. А тој на многу интересен начин го документираше своето искуство при тестирањето и го сподели со своите следбеници.

Неговата сопруга Блејк Лајвли во улога на фотограф ја фати неговата реакција и изразот на лицето додека му земаат брис од носот.

Рајан ги објави фотографиите на својот профил на Инстаграм и на урнебесен начин опиша како се чувствува.

Прочитајте и...  Интервју со шеф Дејан Карапеев: Готвењето не се учи на интернет, туку во вашите кујни

Тестот за ковид е брз и лесен. Лекарот го става брисот во носот, доволно длабоко за да ги скокотне вашите спомени од детството, и тогаш е готово. Без оглед што и да му кажете, тој нема прво да ви купи вечера.“, гласеше смешниот опис под фотографиите.

Рејнолдс и неговата сопруга го воодушевија светот за време на екот на пантемијата, донирајќи средства во американските болници и банки за храна, со цел полесно да се борат против вирусот.

Поврзани вести

ВИДЕО: Стефан од „Некст тајм“ испеа песна на Лозано, а тој му напиша: Добро ти легнала!

Васко Спасовски

ФОТО: Стилот на Џил Бајден – секоја жена може да го „носи“ во секоја прилика

Слободен печат

Анкета: Една четвртина од Италијанците веруваат во теории на заговор за Ковид-19

И.И.

Братот на принцезата Дијана: Серијата „Круна“ е фикција, должен сум да предупредам на тоа!

Слободен печат

Филипче побара ДСЗИ да извршат вонреден инспекциски надзор во битолската болница

Слободен печат

Таксист од Истанбул вратил 300.000 евра кои патникот ги заборавил во неговото возило

Слободен печат

Остави Коментар