ПРОБЛЕМИ СО МАСНА КОСА? Кажете им „крај“ еднаш засекогаш

Многу жени во светот имаат масна коса и сметаат дека треба да ја измијат со шампон веднаш кога ќе им се појават видливите знаци на мастење.

Фризерот стручњак во својата област, кој се грижи и за косите на многу познати дами, Пол Винди, открива дека решението за ваквиот проблем е доста едноставно.

Според него, најголема грешка се прави при миењето на косата е нанесувањето премногу шампон и недоволното плакнење.

Така, тој препорачува да се користи мала количина шампон, да се шампонира косата двапати во текот на миењето и внимателно и темелно да се исплакне.

Винди препорачува при нанесување на шампонот, кој секако, е соодветен за вашата коса, да нанесете во коренот и да го измасирате скалпот, па потоа да ја нанесете направената пена по должината на косата. По неколкуминутната масажа ја плакнете косата со вода, внимавајќи да не остане ни најмала трага од шампонот.

Прочитајте и...  Цеца потврди дека семејството Ражнатовиќ нема да подготвува соба за приновата, а причината е многу интересна!

Прочитај повеќе

Аманда Ли е кралица на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат

Славниот актер по кој жените лудуваа, стана татко по втор пат на 65 години! (ФОТО)

Слободен печат

Заврши снимањето на популарната серија „Модерно семејство“ ! (ФОТО)

Слободен печат

Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Слободен печат

Актерката за улогата се спремала настапувајќи во стриптиз клуб!

Слободен печат

Науката докажа кои се најпривлечните мажи според жените!

Слободен печат

Остави Коментар

дваесет − 3 =

Прочитај повеќе

Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Слободен печат

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Слободен печат

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Слободен печат