Приведена скопјанка која крадела во Гази Баба, расчистени шест кривични дела

Полиција / Фото: МВР

Полициски службеници од ЕВР – Гази Баба ја лишија од слобода Б.А. (35) од Скопје за сторени повеќе кривични дела „измама”, „дрска кражба” и „кражба” на подрачјето на Гази Баба.

Министерството за внатрешни работи информира дека по судска наредба е извршен претрес во домот на Б.А., при што е пронајдена облеката што ја носела за време на извршување на кривичните дела.

Од МВР додаваат дека во присуство на јавен обвинител извршено е препознавање од оштетените и расчистени се шест кривични дела – три измами, една тешка кражба на дрзок начин и две кражби.

По целосно документирање на случаите, против неа ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Извор: МИА

Видео на денот