Прекрасната Бразилка ги воодушеви фановите со прекрасното „лиено“ тело (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Прекрасната Бразилка ги воодушеви фановите со прекрасното „лиено“ тело (ФОТО)

Алесандра Амброзио постираше слики од прекрасниот остров Санторини, а нејзините фанови беа воодушевени од нејзиното прекрасно обликувано тело.

Светскиот топ модел и познатата бразилска убавица Алесандра Амброзио жешките денови ги поминува во Грција, а своите фанови ги израдува со нови слики на Инстаграм.

Таа на оваа социјална мрежа сподели неверојатни глетки од прекрасниот остров Санторини.

View this post on Instagram

Morning sun 🇬🇷☀️💙

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Оваа убавица често летува на егзотични дестинации, од каде секогаш не радува со жешки фотографии.

Така беше и сега. Манекенката на својот профил на Инстаграм објави прекрасни фотографии од овој магичен остров и ги воодушеви фановите со своето совршено „лиено“ тело.

View this post on Instagram

☀️💙 ☀️

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Инаку, љубовниот живот на оваа убавица подеднакво ја интересира јавноста, покрај информациите за тоа каде e и што прави.

 

View this post on Instagram

 

I’ll find you in the morning sun … 🎶☀️🇬🇷

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Имено, по десет години врска со милионерот Џејми Мазиро, поранешниот модел на куќата „Victoria’s Secret“ утехата ја пронајде во италијанскиот модел и дизајнер.

 

View this post on Instagram

 

Sun-Tan-Rini ☀️🍑🇬🇷

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Бидејќи Алесандра од јавноста долго криеше дека се разведува, во март минатата година се одлучи да ја обелодени таа информација, а набрзо после тоа, во животот на Алесандра влезе Николо Оди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close