Пожар околу поранешна велешка „Порцеланка” – Слободен печат
ВестиМакедонија

Пожар околу поранешна велешка „Порцеланка”

Екипа со пожарникари се уште е на терен и се работи на гаснење на пожарот.

Во пожарната во Велес вечерва во 19.20 часот бил пријавен пожар кај поранешната фабрика „Порцеланка”.

Според првичните информации за МИА, од ТППЕ Велес гори трева и дрвца. Екипа со пожарникари се уште е на терен и се работи на гаснење на пожарот.

Тие засега не откриваат подетални информации за пожарот, за тоа колкава површина е зафатена и дали се во опасност просториите на фирмата која работи во поранешна „Порцеланка”.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close