Повреден возач на „шкода“ - Слободен печат

Повреден возач на „шкода“

Вчера на локалниот пат кон кавадаречкото село Дреново, „шкода фелиција“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувана од Ц.П.(56) од Дреново, излетала од патот. Од силниот удар со тешки повреди се здобил возачот Ц.П. кој бил пренесен во болницата во Кавадарци.

Прочитај повеќе

Полицијата пет дена трага по исчезнатата млада мајка од Босилово

Слободен печат

Тепачка во соба во тетовската болница

Жена повредена во Капиштец, возачот избегал

Во Битола повредени двајца пешаци

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Tриесетина стари предмети имало во кабинетот на Вангеловски

Остави Коментар

four × one =

Прочитај повеќе

За предметите кои биле чувани во фиока кај Вангеловски известено е ОЈО

МИА Агенција

Кај Блаце уапсени лажни Израелци

Горан Наумовски

Пронајдена дрога во дворот на тетовскиот затвор

Горан Наумовски

Штипскиот затвор се поднови со мебел

МИА Агенција

Албански државјанин шверцувал дрога во земјава

МИА Агенција

Единаесет повредени во седум сообраќајки во Скопје

Слободен печат