ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СЕКС-РОБИНКА НА ЕПСТАЈН: Скокнав во море полно со ајкули за да се спасам од него! (ВИДЕО)

Сара Ренсом шест месеци била заробена на приватниот остров на американскиот милијардер, педофилот Џефри Епстајн, каде му била препуштена на милост и немилост, но за тоа се осмелила да проговори дури сега откако милијардерот беше пронајден мртов во затворската ќелија во Њујорк.

„Сакам да ги охрабрам и другите жртви да проговорат“, му раскажала на новинарот на британски „Телеграф“ 35-годишната Шкотланѓанка, родена во Јужноафриканската Република.

Сара го запознала Епстајн во 2006 година во Њујорк, каде што студирала мода. Била млада и наивна, имала 22 години и останала без пари. И токму тогаш во еден ноќен клуб на Менхетн ѝ пришла жена и ѝ раскажала за „прекрасниот тип“ кој ќе ѝ помогне да ги „оствари своите соништа“.

„Беше толку шармантен и харизматичен“, раскажала Сара за нејзината прва средба со Епстајн. Неколку дена подоцна повторно ѝ се јавила жената од клубот на Сара и ѝ рекла дека Епстајн ја кани на неговиот приватен остров Литл Сент Џејмс.

„Немав поим дека влегувам во гнездо на стршлени“, рекла Сара и додала дека брзо завршила во приватниот авион на Епстајн наречен „Лолита експрес“, каде што веднаш и сфатила дека тука нешто не е во ред.

Прочитајте и...  Заев ги покажа договорите од Мицкоски како директор на ЕЛЕМ: Иста услуга еднаш 1,6 милиони, после 8 милиони евра

„Џефри и една девојка имаа секс на креветот. „Хардкор“ секс, тука пред сите нас. Немаше никаква приватност. И веднаш штом пристигнав на островот, започна злоставувањето. Ме силуваше и по три пати дневно. Обично сè започнуваше така што ќе ме повикаше да го измасирам“, рекла Сара и објаснила дека таа и другите девојки освен на Епстајн, им биле на располагање и на неговите гости.

„За шест месеци никогаш не го видов да работи. Никогаш. Буквално по цел ден ги напастуваше девојките.“

Сара рекла дека на островот првпат ја запознала Гислејн Максвел, богатата наследничка на медиумскиот магнат Роберт Максвет, која ги подведувала девојчињата и девојките за Епстајн. Гислејн и Епстајн повеќе делувале како брат и сестра отколку како пар.

Прочитајте и...  Повисоки цените на производителите на индустриски производи на домашниот пазар

Епстајн сè контролирал – по целиот остров имал поставено надзорни камери, па откако некоја девојка ќе се одвоела, веднаш доаѓале по неа и ја враќале меѓу останатите. Набрзо повеќе не можела да го издржи пеколот на секс-ропство и се обидела да побегне.

„Тој ден ме силуваше три пати. Во тој момент ајкулите ми беа најдобрите другари. Не ни размислував за опасноста, помислив само – доста беше, бегам!“, раскажала Сара за денот кога влегла во морето и решила да плива до слободата. Меѓутоа, обезбедувањето ја забележало каде таа оди, ја извлекло од водата и ја вратило.

Прочитајте и...  Спасовски-Клуге: Земјава ги применува препораките на СЗО за коронавирусот

Подоцна таа била одведена во Њујорк, каде живеела во една од куќите на Епстајн на Менхетн заедно со неговите други жртви. Но, на девојките не им било дозволено да се зближуваат. Епстајн го контролирал секој аспект од нејзиниот живот. Морала да ослабне кога тој ќе ѝ наредил, морала да оди кај лекар кога тој ќе посакал.

Сара пред еден месец сведочеше на судењето кое беше организирано за неговите 20 жртви и го обвини за сексуално злоставување и присилување на проституција. Таа уште во декември 2018-та година отвори граѓанска парница против Епстајн, но набрзо потоа се повлекла. Не е познато колку ѝ платил милијардерот.

Прочитај повеќе

Филипче: Засега треба да бидеме внимателни до 6 март

Слободен печат

ДРАМА ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА: Виничанец сомнителен на коронавирус побегнал низ прозорец, полицијата го чува во домашен карантин

МИА Агенција

Загина уште еден турски војник, а двајца се ранети на северозападот на Сирија

Слободен печат

Виена: Тинејџер 30 пати со нож ја прободел поранешната девојка, лекарите се борат за нејзиниот живот

Слободен печат

Министрите за здравство на земјите од ЕУ на состанок во Брисел за коронавирусот

Слободен печат

Американски Апелациски суд ја блокира програмата на Трамп за мигрантите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев му подари на Мицкоски значка со НАТО, Мицкоски нему празен „Луј Витон“ паричник

Слободен печат

Заев откри дека ќе биде носител на изборната листа во четворката

Слободен печат

Долгови или инвестиции, што дебатираа Заев и Мицкоски за економијата

Слободен печат

Трамп потврди: Ќе потпишеме договор со талибанците во Авганистан

Слободен печат

Заев ги покажа договорите од Мицкоски како директор на ЕЛЕМ: Иста услуга еднаш 1,6 милиони, после 8 милиони евра

Слободен печат

Судир на автобус и воз во Пакистан, најмалку 14 загинати

МИА Агенција