Попович тренер со намногу победи во НБА (ВИДЕО)

Сан Антонио спарс поведе со 1:0 во победи во плејоф серијата против Денвер нагетс откако славеше со 101:96 и тоа како гостин. Ова беше 1.413 победа во кариерата за Попович со што стана тренер со највеќе победи во историјата на НБА. Тој го претекна Лени Вилкинс кој има 1.412 победи, а на третото место се наоѓа Дон Нелсон со 1.410 победи.

– Не му дозволивме на Јокиќ да игра како што тој сакаше, исто како што и тие го запреа Олдриџ. Што се однесува до тоа дека сум тренер со највеќе победи во НБА, тоа се само бројки, но и доказ дека полека треба да размислувам за пензија – се пошегува Попович.

Прочитајте и...  Сезоната во НБА нема да се доигра

Голден стејт на крилјата на Стеф Кари и неговите 38 поени со победа од 121:104  ја започна плејоф пресметката со ЛА Клиперс.


Во Источната конференција, победија гостинските екипи, Бруклин со 111:102 ја изненади Филаделфија.
Орландо меџик благодарение на тројката на Д.Џ. Аугустин на три секунди до крајот дојде до голем триумф од 104:101 над Торонто.

Прочитај повеќе

„УС Опен“ мора да биде откажан!?

Слободен печат

Тоа би било светски „бум“: Роналдо и Меси во ист тим!?

Слободен печат

Конечниот план на „кралевите“ за преодниот рок!

Слободен печат

Родригез може да го напушти Реал за 25 милиони евра

Слободен печат

Тајсон не престанува да изненадува: Вежба на плажа и е во неверојатна форма (ВИДЕО)

Слободен печат

Зидан е лут на медиумите: Судиите постојано ни помагаат? Уморен сум од тоа…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонската пресметка без победник, Пандев стрелаше за реми на Џенова

Слободен печат

Сезоната во НБА нема да се доигра

Слободен печат

Ливерпул брзо се опорави од дебаклот против Сити

Слободен печат

Шокантна вест од Русија: Млад голман на тренинг бил удрен од гром

Слободен печат

На Барселона ништо не и оди од рака, Најки им испорачал фалц дресови

Слободен печат

Хамилтон ја прифати казната за инцидентот

Слободен печат