Попладне ќе заседава Централниот одбор на СДСМ – Слободен печат
ВестиМакедонија

Попладне ќе заседава Централниот одбор на СДСМ

Централниот одбор на СДСМ попладне во 18:00 часот во седиштето на партијата во Скопје, ќе ја одржи 11-та седница.

Од СДСМ, потсетуваат дека седниците на Централниот одбор на партијата се работни, а за заклучоците и одлуките на Централниот одбор, медиумите ќе бидат дополнително информирани.

Во партиското соопштение не се посочува кои ќе бидат темите на седницата. По завршување на седницата најавена е изјава за медиумите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close