Tag : централен одбор

Вести Македонија

Ахмети го свика Централното партиско раководство на ДУИ

Слободен печат
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, за денеска во 15:00 часот свика состанок на Централното партиско раководство во седиштето на партијата во Мала Речица. Се очекува...
Вести Македонија

Коста Петров меѓу новите пет потпретседатели на СДСМ

Слободен печат
На Централниот одбор на СДСМ вечерва избрани се пет партиски потпретседатели. Тие се Мила Царовска, Коста Петров, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири. Нов...
Вести Македонија

Попладне ќе заседава Централниот одбор на СДСМ

Слободен печат
Централниот одбор на СДСМ попладне во 18:00 часот во седиштето на партијата во Скопје, ќе ја одржи 11-та седница. Од СДСМ, потсетуваат дека седниците на...
Вести Македонија

Централниот одбор на СДСМ расправа за избор на претседатели на комисии

МИА агенција
Изборот на претседатели на комисиите како помошни тела на СДСМ ќе биде доминатна тема на денешниот состанок на Централниот одбор на владејачката партија. Изборот на...
Вести Македонија

Почна седницата на Централниот одбор на СДСМ

МИА Агенција
Почна деветтата седницата на Централниот одбор на владејачката СДСМ во Охрид. На седницата се очекува избор на новото партиско раководство, како и заокружување на внатрепартиските промени....
Вести Македонија

Заев: Ќе има пријатни изненадувања на ЦО на СДСМ во Охрид

МИА Агенција
Премиерот Зоран Заев, кој воедно е и претседател на Социјалдемократскиот сојуз, денеска од Преспа најави пријатни изненадувања на состанокот на Централниот одбор на партијата што...
Вести Македонија

Централниот одбор на СДСМ ќе одлучува за ново партиско раководство и за најавената „метла“

МИА Агенција
Изборот на новото партиско раководство, како и заокружување на внатрепартиските промени се очекуваат денеска на седницата на Централниот одбор на владејачката СДСМ. Централниот одбор ќе...
Вести Македонија

СДСМ утре ќе избира нови потпретседатели и ќе решава за реконструкција на владата

Слободен печат
Владејачката партија СДСМ утре на Централен одбор во Охрид во хотел „Инекс Горица“ ќе одлучува за следните чекори на внатрешно политички план, промените во раководството...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

СДСМ во недела во Охрид ќе одлучи дали ќе има предвремени избори

Слободен печат
Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска најави дека во недела во Охрид партиските органи ќе дискутираат за настаната ситуација по средбата на премиерот Зоран Заев со...
Вести Македонија

Арсовски: Промените што се случија во СДСМ, треба да продолжат во Владата

Мими Шушлеска Петкова
Промените што се случија во СДСМ, но не се доволни, треба да продолжат и во Владата, коментира аналитичарот Петар Арсовски по вчерашниот Централен одбор на...