Полицијата откри која е мртвата жена најдена кај скопско Горно Оризари – Слободен печат
ВестиНекатегоризираноХроника

Полицијата откри која е мртвата жена најдена кај скопско Горно Оризари

Се знае дека таа починала од насилна смрт, а во полициска станица се приведени неколкумина за кои постојат индиции дека се вмешани во насилната смрт на жената.

Жена на возраст од триесетина години од ромска националност е жената чиишто останки беа најдени завчера крај пат во скопското село Горно Оризари, дознава „Слободен печат“.

За причините за нејзината смрт патолозите веќе им пратиле целосен извештај на полициските иследници. Се знае дека таа починала од насилна смрт, а во полициска станица се приведени неколкумина за кои постојан индиции дека се вмешани во насилната смрт на жената.

Официјално од МВР засега молчат за истрагата и велат додека не биде известено Јавното обвинителство нема да споделат детали за случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close