Полицијата откри која е мртвата жена најдена кај скопско Горно Оризари - Слободен печат

Полицијата откри која е мртвата жена најдена кај скопско Горно Оризари

Жена на возраст од триесетина години од ромска националност е жената чиишто останки беа најдени завчера крај пат во скопското село Горно Оризари, дознава „Слободен печат“.

За причините за нејзината смрт патолозите веќе им пратиле целосен извештај на полициските иследници. Се знае дека таа починала од насилна смрт, а во полициска станица се приведени неколкумина за кои постојан индиции дека се вмешани во насилната смрт на жената.

Официјално од МВР засега молчат за истрагата и велат додека не биде известено Јавното обвинителство нема да споделат детали за случајот.

Прочитај повеќе

Македонците ја добија првата подршка од албанска партија за загарантирани места во албанскиот парламент за малцинствата

Слободен печат

Рама отпатува за Берлин на средба со Меркел,во функција на донаторската конференција за Албанија

Слободен печат

Лондон се подготвува в петок да одбележи напуштање на ЕУ

Директорот на СЗО на пат кон Кина поради ширењето на новиот коронавирус

Слободен печат

Откриени администраторот и телефонските броеви на членовите на „Јавна соба”

Слободен печат

НОВА НЕСРЕЌА ВО ИРАН-Се запали патнички авион веднаш по полетувањето

Слободен печат

Остави Коментар

two × 3 =

Прочитај повеќе

Израел денеска објави дека за прв пат ќе им овозможи на своите граѓани да патуваат во Саудиска Арабија, под одредени услови.

Слободен печат

Застрашувачки снимки од коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Кина нема паника од корона вирусот, тврди српски студент

Слободен печат

Повторно запалени нови контејнери во Скопје (ВИДЕО)

Одекнуваат експлозии околу американската амбасада во Ирак (ВИДЕО)

Слободен печат

Лизгалиште во Зоолошка

Слободен печат