15 C
Скопје

Полицијата ја истражува смртта на Далибор Томовиќ викан Даба

Според една верзија тој наводно пред да почине, се сретнал со припадник на „Кавачкиот клан“, а втората е дека инспекторите пронашле две чаури за време на истрагата.

Црногорската полиција истражува дали Далибор Даба Томовиќ (46), кој беше поврзан „Шкаљарскиот клан“ извршил самоубиство, како што првично се веруваше или е убиен. Негоото тело беше пронајдено во изнајмен автомобил на напуштен паркинг во Котор во неделата навечер.

Телото е на обдукција, а сомнежот дека Томовиќ се самоубил го предизвикале два наоди.

Според една верзија тој наводно пред да почине, се сретнал со припадник на „Кавачкиот клан“, а втората е дека инспекторите пронашле две чаури за време на истрагата.

Според црногорските медиуми, Томовиќ бил пронајден во паркиран автомобил со прострелна рана во пределот на главата. Томовиќ бил близок пријател на покојниот Игор Дедовиќ и со „Шкаљарскиот клан“.

Поврзани вести

Скопјанец ја бара малолетната ќерката (15) – побегнала кај постар гевгеличанец

Слободен печат

Изгоре куќа во Скопје

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Ѓорче Петров

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Остави Коментар