Полиција влезе во зградата на 1ТВ (ВИДЕО)

Полицијата вечерва по наредба на Јавното обвинителство влезе во 1 ТВ и во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, јави ТВ21.

Од ОЈО издале наредба за претрес на канцеларијата и домот на Јовановски по денешното приведување.

Видео: ТВ21

Прочитајте и...  Вакцината на „Астра Зенека“ доби поддршка од ЕУ заради поевтината цена

Прочитај повеќе

Српскиот режисер и сценарист Горан Паскаљевиќ почина на 74-годишна возраст

Слободен печат

Кривокапиќ: Политичката судбина на Ѓукановиќ и Марковиќ ќе биде онаква како што заслужуваат

Слободен печат

Силно невреме во Црна Гора: Обилните врнежи предизвикаа поплави во Котор и Тиват (ВИДЕО)

Слободен печат

Пендрекот лесно се крева врз Роми

Валентина Т

Сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје вечерва блокиран заради поскапувањето на струјата

Слободен печат

Навални им се заблагодари на руските доктори и пилоти: Ви благодарам, вие сте добри луѓе (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лајчак: Дијалогот меѓу Белград и Приштина е одложен поради пандемијата

Слободен печат

Пожарот во Хуавеј го доби својот епилог: Пронајдени телата на три лица, пожарот „волшебно“ избил во истражувачкиот дел

Слободен печат

СЗО: Бројот на смртни случаи може да достигне два милиона пред успешна вакцина

Слободен печат

Драматичен пораст на новозаразени во Црна Гора: Од понеделник на сила стапуваат нови рестриктивни мерки

Слободен печат

Средбата Заев-Пахор ги реафирмираше одличните билатерални односи меѓу Македонија и Словенија

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот