Под знак прашалник трансферот на Фернандеш во Јунајтед!?

Причината поради кочењето е што постои сериозно несогласување меѓу двете страни во однос на трансфер сумата, според „Скај Спорт“.

Иако се смета за безбеден, трансферот на офанзивниот играч од средниот ред на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед останува под знак прашалник.

Вчера се појавија вести дека Фернандеш изразил желба да премине на „Олд Трафорд” пред раководството на Спортинг, но португалскиот клуб бара да добие околу 70 милиони евра за својот фудбалер, а во таа сума влегува и преминувањето на централниот дефанзивец Маркос Рохо на „Хозе Алваладе”.

Газдите на англискиот тим, сепак, сметаат дека тоа е премногу висока цена за 25-годишниот играч од средниот ред, иако се подготвени да се разделат со аргентинскиот дефанзивец.

Ова значи дека трансферот не е близу до финализирање во моментот, при што преговорите меѓу двете страни веројатно ќе се одложат до крајот на месецот.

Прочитајте и...  Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Менаџерот на „црвените ѓаволи”, Оле Гунар Солскјер, бара нов играч од средниот ред, каде што неубедливи се Џеси Лингард, Андреас Переира и Хуан Мата, а според „Скај Спортс”, Фернандеш е единствената опција која ја разгледува Јунајтед, така што е можно на крајот раководството на англискиот клуб да ги прифати условите на Спортинг.

Прочитај повеќе

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат