18.8 C
Скопје

Почина актерката Неда Арнериќ, дивата на српското глумиште

Српските медиуми известуваат дека била пронајдена мртва во нејзиниот стан.

Познатата глумица Неда Арнериќ почина во 67-та година од животот. Српските медиуми известуваат дека била пронајдена мртва во нејзиниот стан.

Братот на Неда Арнериќ ја нашол седната на трпезариската маса, без траги на насилство, пренесува српски Телеграф,

За Арнериќ беше познато дека пати од депресија и во неколку наврати се обидела да си го одземе животот.

Неда Арнериќ е родена на 15 јули 1953 во Књажевац и имаше богат творечки опус како глумица. Позната е по многу главни и споредни женски улоги во филмови и театарски претстави. На нашата публика и е позната по улогата на Атина Бојаџи во „Исправи се, Делфина“ на режисерот Александар Ѓурчинов.

Поврзани вести

Земјотрес од 5,9 степени регистриран во близина на Грција и Турција

Слободен печат

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг од 7.30 до 10.30 е во тек!

СП.

СЗО: Индискиот сој на коронавирусот регистриран во 92 држави

Слободен печат

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Слободен печат

Прием во лудница

Слободен печат

Денес се празнува Свети Кирил, архиепископ Александриски

Слободен Печат

Остави Коментар