Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев кој ги брани боите на Џенова уште во првото коло се најде во најтесниот круг на најубави погодоци на рундата во најсилното италијанско првенство.

Нашиот репрезентативец беше стрелец на вториот гол во победата на домашен терен на Џенова против Кротоне (4:1). Со еден прекрасен лоб удар успеа да го матира чуварот на мрежата и така го најави освојувањето на првите три бода оваа сезона.

Серија А воедно одвои уште два убави голови во овој избор, тука е Швеѓанецот со македонско потекло Дејан Кулушевски кој уште на дебито го постигна првиот гол за Јувентус.

А тука е и неговиот сонародник Златан Ибрахимовиќ кој и покрај неговата возраст и натаму доминира на теренот, односно блеска во дресот на Милан.

Прочитајте и...  Јувентус домаќин на Барса во дербито на ЛШ

На видео записот можете да ги погледнете трите најубави голови на првото коло во италијанската фудбалска Серија А на Пандев, Кулушевски и Ибрахимовиќ, уживајте:

Поврзани вести

Венгер: Со Суперлигата сакаат да ја уништат Премиер лигата

Слободен печат

Димитријевиќ и Хувентуд не знаат за пораз во Еврокупот, последна жртва е Уникс

Слободен печат

НБА тимот Јута џез продаден за 1.6 милијарди долари

Слободен печат

Само две работи можат да го запрат Ѓоковиќ да не биде историски број 1

Слободен печат

Ристовски: Заканите не ме плашат, а овие двајца кандидати немаат капацитет да го водат МОК

Слободен печат

Познати имињата на пет кандидати за наследник на Бартомеу

Слободен печат

Остави Коментар