Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Тони Вард (55) навивач на Манчестер јунајтед заработи 91.000 фунти на титулата на Ливерпул.

Најголемото дерби во англискиот фудбал е тоа помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул, но ривалството се тргна на страна кога станува збор за заработјата.

Британскиот весник „Сан“ објави дека навивач на Манчестер јунајтед пред почетикот на сезоната го вложил целото наследство на титула на Ливерпул. Станува збор за Тони Вард кој е татко на три деца, а наследството од 55.000 фунти го добил во 2017 година кога починала неговата мајка.

– По долга расправија го избрав Ливерпул. Тие изгледаа како да можат да ја освојат титулата и не погрешив во проценката. Мојата мајка не би се лутела бидејќи сакаше поинаков вид на забава – рекол Вард.


Вард признава дека не му било сеедно кога пандемијата на коронавирусот се закануваше да му ја одзеде заработката, бидејќи Ливерпул пред паузата во Премиер лигата имаше 23 бода предност пред Манчестер сити на девет кола до крајот.

– Се беше јасно, на Ливерпул му беа поотребни уште само шест бодови. Доколку се прекинеше сезоната ќе му го вратеа влогот, но тоа би било нефер. Прво што ќе направам со заработените пари е да заминам во странство на квалитетен одмор, додека останата сума ќе ја чувам во банка
– открива Вард.

Прочитајте и...  Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Атлетико во проблеми пред ЛШ: Двајца позитивни на коронавирус!

Слободен печат

Можните ривали на Шкендија, Шкупи и Ренова во Лига Европа

Слободен печат

Пандев и Џенова следната сезона со нов тренер!?

Слободен печат

Дури 10 играчи пред разделба со „Старата дама“!?

Слободен печат

Халеп се двоуми дали да игра на „УС Опен“!

Слободен печат

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат