24.8 C
Скопје

Tag : наследство

Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Девојка починала како бездомник, а на нејзината сметка имало близу милион долари: Во чии раце завршило нејзиното наследство?

Слободен печат
Животот понекогаш знае да си поигрува со нас, а тоа најдобро го илустрира животната приказна на една девојка која била бездомник, а притоа на нејзината...
Вести Свет Слајдер

Наследницте на „Самсунг” мора да платат 10,8 милијарди долари данок на наследство

Слободен печат
Над 10,8 милијарди долари за данок за наследство треба да платат наследниците на Ли Кун Хи, претседател на телекомуникацискиот гигант Самсунг, кој почина во октомври,...
Хроника

Го излажале дека добил наследство, па им уплатил 4.530 евра

Во СВР Охрид, 53-годишен жител од Охрид пријави измама сторена на 1 минатиот месец на социјалната мрежа „Фејсбук“. Според пријавеното, преку порака што ја добил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Борба за милионите: Вонбрачните синови на Тозовац во трка за неговите пари и недвижности

Слободен печат
Пријателите на неодамна починатиот пејач велат дека очекуваат неговите вонбрачни синови што живеат во странство, да се појават и да бараат дел од наследството на...
Слајдер Хроника

Поднесен Обвинителен акт против осум „трговци” со културно наследство

Горан Наумовски
По повеќемесечна истражна постапка, надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд – Скопје поднесе...
Спорт Фудбал

Марадона ги исфрлил двете ќерки и поранешната сопруга од тестаментот

Слободен печат
Имено, поранешната сопруга на Марадона, Клаудија Виљафане и ќерките од нивниот брак, Далма и Џанина се исклучени од тестаментот кој легендарниот фудбалер го оставил. Како...
Спорт Фудбал

Теленовелата започнува: Осум жени и 11 деца ќе „војуваат“ за наследството на Марадона тешко 75 милиони евра

Слободен печат
Целиот свет се прости од фудбалскиот волшебник, или сè уште се простува од него, а сега започнува најмачниот дел кој во Аргентина веќе го нарекоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гордон Ремзи откри зошто нема да им остави ништо од своето богатство на неговите деца

Слободен Печат
Иако „лежи“ на пари, славниот Шкотланѓанец нема намера да им попушти на своите наследници и да им го подари целото негово наследнство. Еден од најпознатите...
Живот Магазин Магазин слајдер

Ќе се изненадите од кого всушност ги наследувате гените: Тоа не е ниту мајката, ниту таткото

Слободен Печат
Врската меѓу бабите и внуците е посебна. Бабите се важни фактор во животот на децата од повеќе причини, а научниците дошле до заклучок дека повеќето...
Спорт Фудбал

Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Слободен печат
Најголемото дерби во англискиот фудбал е тоа помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул, но ривалството се тргна на страна кога станува збор за заработјата. Британскиот весник...