13 C
Скопје

Tag : обложувалница

Спорт Фудбал

УЕФА официјално започна истрага против Златан Ибрахимовиќ

Слободен печат
УЕФА официјално започна истрага против шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ, кој е поврзан со една обложувалница. Пред две недели, шведските медиуми објавија дека напаѓачот на Милан...
Спорт Фудбал

Швеѓаните открија: „Аферата Ибрахимовиќ“ го тресе светскиот фудбал!

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ е во голема неволја и му се заканува долготрајна суспензија, што автоматски може да значи крај на неговата голема кариера, како и астрономска...
Вести Македонија

Обложувалниците реагираат на наводите за перење пари: ДКСК го урива кредибилитетот на целата гранка

Слободен печат
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) реагира на наводите на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) за наводно перење на пари и злоупотреба...
Хроника

Во Велес ограбена обложувалница

МИА Агенција
Синоќа  околу 23.15 часот во СВР Велес било пријавено дека едно лице со закана кон вработената, одзело пари од дневниот промет во обложувалница на ул.„Благој Ѓорев” во Велес Како...
Хроника

Ограбена обложувалница во Велес

МИА Агенција
Во Велес синоќа била ограбена обложувалница, при што со закана на вработена и се одземени пари. – Синоќа во 23:50 часот во обложувалница во Велес...
Хроника

Две лица ограбиле спортска обложувалница во Теарце

Слободен печат
Две лица со маски и оружје украле пари од спортска обложувалница ноќеска во тетовско Теарце. Полицијата нема информација колку точно пари се одземени, но го...
Вести Македонија

ФОТО | Филмски грабеж на обложувалница во Скопје: И се закани со пиштол и ја принуди да легне на подот

Слободен печат
На социјалните мрежи денеска кружеше видео-снимка од двајца разбојници кои се бараат откако вооружени ограбиле обложувалница во Скопје. На видео снимката, која набргу по објавувањето...
Вести Свет

Австралиска обложувалница веќе исплатила околу 16,5 милиони долари за победа на Бајден

Слободен печат
Австралиската обложувачница Спортсбет денеска објави дека веќе исплатила околу 16,5 милиони долари на оние кои се обложиле на демократот Џо Бајден на претседателските избори во...
Хроника

Физичка пресметка пред обложувалница во Скопје

Слободен печат
Доцна синоќа во СВР Скопје е пријавена физичка пресметка помеѓу четири лица, сите од Скопје, информира МВР. -На 22.07.2020 во 22.00 часот во СВР Скопје...
Спорт Фудбал

Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Слободен печат
Најголемото дерби во англискиот фудбал е тоа помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул, но ривалството се тргна на страна кога станува збор за заработјата. Британскиот весник...