Ова треба да го слушне секој родител: Болните зборови на таткото чиј 8-годишен син ненадејно почина

Бизнисменот Стормент на својот профил на Линкдин објавил потресна приказна за загубата на неговиот осумгодишен син кој умрел во сон и за сè за што жали во животот.

Стормент признал дека во животот му доминирала работата откако во 2011 година основал фирма, а токму во тоа време неговата жена родила близнаци.

Неговата сопруга Џесика во август годинава едно утро го пронашла 8-годишниот Вили мртов во креветот, откако и станало сомнително дека предолго спие.

„Кога го добив телефонскиот повик бев во канцеларија со уште 12 луѓе. Станав и излегов. Жена ми со сериозен глас ми рече: Вили умре“, напишал таткото кој објаснил дека со сопругата имале договор, кога едниот ќе се јави, другиот веднаш да одговори без оглед каде е.

Прочитајте и...  Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Џесика го пронашла нивниот син без свест и без пулс во креветот, а бидејќи се занимавала со натуропатија, можела да заклучи дека бил мртов барем 8 часа. Девет месеци претходно на Вили му дијагностицирале бениген тип на епилепсија.

Во својот текст Стормент отворено пишува за безброј работи за кои жали и кои ги дели во две категории.

„Работи кои би сакал поинаку да сум ги направел и работи поради кои сум тажен бидејќи нема да видам како тој ги прави. Една од најголемите работи за кои жалам е тоа што не го направив вечерта пред да умре. Тоа беше нашиот последен разговор и стопати се обвинувам поради тоа. Уште можам да ги видам солзите на негово лице и како се буни дека не сакам да го слушам. Никој не ме слуша…

Прочитајте и...  Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Поради нивното потресно и трагично искуство, овие родители ги предупредуваат другите родители да не пропуштат ниту еден скапоцен момент со своите деца.

„Гушнете ги децата, не работете до доцна. На многу непотребни работи веројатно го трошите своето време, а ќе зажалите некогаш кога веќе нема да имате време за тоа.

„Ако сте родител и имате каква било прилика да поминувате повеќе време со вашите деца, направете го тоа. Бидејќи додека сè заврши, ви остануваат само фотографии и предмети, а време нема. Времето е непроценливо и не смее да се троши. Земете си годишен одмор и слободни денови и бидете со нив. Нема да жалите за мејловите и за пораките кои сте заборавиле да ги пратие“, напишала Џесика.

Прочитај повеќе

Наследничките на Берни Еклстон со луксузна јахта на одмор во Дубровник, а поранешниот директор на Ф1 чека дете во 90-та година! (ФОТО)

Слободен Печат

Стана мајка на 45 години и целосно се посвети на семејството и здравиот начин на живот: Ева Лонгорија ја одржува витката линија дури и во карантин! (ФОТО)

Слободен Печат

Зошто главоболките честопати се придружени со гадење и со проблеми со стомакот?

Слободен печат

Мерилин Монро била мртва со години, но тој не престанал да ја сака: Најромантичниот гест во светот на славните кој ќе ве разнежни!

Слободен Печат

Принцот Вилијам откри како ја победил тремата за време на јавните говори

Слободен печат

Промени поради коронавирусот: Во ресторан во Холандија келнерите заменети со роботи!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Слободен Печат

Животната приказна на Милка Ефтимова: Секогаш остана дама

Ј.К.Д

Меган Маркл, пред и потоа: Совршениот изглед на Меган Маркл е производ на бројни естетски корекции? (ФОТО)

Слободен Печат

Музичката индустрија повика на запирање на работата поради Џорџ Флојд, МТВ ги замрачи екраните ширум светот

Слободен печат

1.000 Пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Иако нема милијарда, на Кајли Џенер не ѝ е тешко: Само минатата година потрошила 130 милиони долари!

Слободен печат