Ова се најатрактивните македонски блогерки на Инстаграм (ФОТО)

Ако до пред неколку години на блогерите или инфлуенсерите се гледаше со спектицизам, во последно време сведоци сме дека оваа професија и тоа како одлично фукнционира и во нашата земја.

Факт е дека нема многу блогерки во нашата земја, но тие што ги имаме и тоа како се популарни и атрактивни.

Ние решивме да просурфаме на инстаграм-профилите кај најпопуларните македонски инфлуенсерки и да ви претставиме дел од нив…

Ќе започнеме со ред…

Александра Шијакоска!

Маџестик!

 

View this post on Instagram

 

mood: 🥰

A post shared by Aleksandra Trpeska (@majestic.at) on

Фросина Дамјановска!

 

View this post on Instagram

 

Happiness is…a perfect handbag 👛 @ninewest_makedonija #handbag#outfit#style #stylish #fashionista

A post shared by Frosina Damjanovska (@frosinad) on

Ксенија Деспотоска!

Прочитајте и...  Комбинации на бои со кои секоја жена би изгледала совршено (ФОТО)

Јанева!

Марта Димоска!

Прочитај повеќе

„Ти имаш 46 години?“ – Кејт Бекинсејл со фотка во бикини ги изненади сите! (ФОТО)

Слободен печат

БЕЗ 30.000 ЕВРА НЕ ОДИ ВО ШОПИНГ – Запознајте ја српската Шерон Стоун: Живееше живот како од бајките, а потоа и се случија ДВЕ СТРАШНИ ТРАГЕДИИ (ФОТО)

Слободен печат

Животната приказна на Елза Скиапарели, била текстилен близнак на Салватор Дали и најсериозна конкурентка на Коко Шанел

Слободен печат

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Слободен печат

СЕ ПРИЛЕПИ ДО НЕГО И НЕ ГО ПУШТА – Марија Шерифовиќ во Америка ужива со НЕГО! (ВИДЕО)

Слободен печат

ГИ ИСТАКНА ГРАДИТЕ ВО ПРЕДЕН ПЛАН: Сања Кужет во ова издание се уште НЕ СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ! Водителката НИКОГАШ ПОУБАВА! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

три × три =

Прочитај повеќе

НЕ ЖАЛИ ПАРИ ЗА НЕА: Ќерката на Чола носи облека од 2.000 евра, а на Инстаграм често ПРОВОЦИРА! (ФОТО)

Слободен печат

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

Слободен печат

Џеј Ло со емотивна фотографија им го честиташе роденденот на своите близнаци (ФОТО)

Слободен печат

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Дара Бубамара дава 5.000 евра за нејзиниот син да не се дружи со „глупавите селски деца“

Слободен печат

Идеални кога сакате брз оброк: Брзи и сочни пица мафини

Слободен печат