Ова не се гледа често: Премиерот на Индија собира ѓубре на плажа (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеПланета

Ова не се гледа често: Премиерот на Индија собира ѓубре на плажа (ВИДЕО)

Ајде да се погрижиме нашите јавни места да бидат чисти и уредни! Ајде да се погрижиме да бидеме здрави и во форма - напиша Моди на „Твитер“.

Индискиот премиер Нарендра Моди објави на „Твитер“ видео на кое се гледа како собира ѓубре на плажа пред одморалиште во Махабалипурм, каде е домаќин на кинескиот претседател Си Џипинг.

Моди и Си се среќаваат во Махабалипурам, место познато по историските споменици и по тоа што се наоѓа на списокот за светско наследство на УНЕСКО, но и поради популарноста кај туристите по своите можности за сурфање.

На снимките се гледа како Моди собира шишиња од плажа, кора од банана и други остатоци на плажата и ги става во голема пластична кеса, додека брановите го преплавуваат брегот, пренесува „Ројтерс“.

– Ајде да се погрижиме нашите јавни места да бидат чисти и уредни! Ајде да се погрижиме да бидеме здрави и во форма – напиша Моди на „Твитер“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close