Ова е трикот кој Џенифер Лопез го користи за секогаш да изгледа совршено!

Како што паѓаат температурите, станува се потешко да се смисли модна комбинација вредна за комплименти. Сепак, изгледа дека славната Џенифер Лопез, без разлока на временските прилики, нема проблем со тоа.

Во разговорот за InStyle таа открила дека тоа и оди од рака, а тајната е дури во три трика.

„Сите мои наочари за сонце одговараат на поинакво расположение и поинаква вибрација. Можам да ги вклопам со било што, без разлика дали носам облека за вежбање или нешто гламурозно“, открила Џеј Ло која неодамна призна дека е вистинска „зависничка“ од тој моден додаток.

Profimedia

Наочарите за сонце се задолжителен дел од нејзината гардероба и за време на зимските денови, а ги обожава моделите кои може да се носат апсолутно секогаш.

Прочитајте и...  Модното парче кое никогаш не заминува од мода: Најдобрите модели на малиот црн фустан! (ФОТО)

Освен тоа, открила уште две модни парчиња без кои не може.

„Сакам добар statement или убав неутрален капут кој се носи буквално преку се. Што и да имате на себе, со него автоматски ќе изгледате дотерано. Искомбинирајте фо со добри наочари за сонце и обетки и спремни сте“, заклучила таа.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат