Ова е најубавата жена за 2019 година! (ФОТО) - Слободен печат

Ова е најубавата жена за 2019 година! (ФОТО)

Според изборот на читателите на еден портал, Марго Роби е прогласена за најубавата жена на светот во 2019 година.

Таа публиката ја маѓепса во неколку филмски остварувања како што е „Волкот од Волстрит“ и „Се случи еднаш во Холивуд“. Оттогаш целиот свет полуде по неа.

профимедиа

Она што гласачите го навеле како причина за давањето на својот глас за неа е природниот изглед и фактот дека не потклекнала под трендот да оди кај пластичен хирург.

Се чини дека свежиот и природен изглед повторно најмногу се цени.

View this post on Instagram

@portermagazine 💛

A post shared by @ margotrobbie on

На листата со најубави жени на светот следат Гал Гадот (34) и Скарлет Јохансон (35) која минатата година се најде на првото место.

Прочитај повеќе

Кралицата Елизабета Втора не ни сонувала за круната: Приказна за нејзиниот чичко Едвард, кој поради љубовта се откажал од престолот

Слободен печат

Морничава приказна за островот на кој НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА СТАПНЕ! Штом стапнете на него, имате само ЕДЕН ЧАС ЖИВОТ И ТОА ДОКОЛКУ СТЕ СРЕЌНИК! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Слободен печат

ПОГЛЕДИ И ПРЕГРАТКИ ЗА КОИ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Емотивна средба на Бред и Џенифер која буди шпекулации дека повторно се во љубов (ФОТО)

Слободен печат

Хроничниот стрес и исцрпеноста можат да бидат клучни фактори за развој на оваа болест

Слободен печат

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Слободен печат

Остави Коментар

one × 2 =

Прочитај повеќе

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Слободен печат

Тинејџерка заработува и до 20.000 евра месечно од спонзори! (ФОТО)

Слободен печат

Жените лудуваа по него и му ја распарчуваа облеката, а еве како тој изгледа 40 години подоцна! (ФОТО)

Слободен печат

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Слободен печат

Купил кауч за 70 долари, но тоа што го пронашол во него го шокирало! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добро е да знаете: Како да се преживее разделбата?

Слободен печат