Откриени девет штипски автобуси со неисправни кочници

Штипската полиција вчера во од 9 до 14 часот спроведе засилена акциска контрола на возила со кои се врши јавен превоз на патници.

Притоа, биле контролирани 64 автобуси и други возила кои вршат јавен превоз и кај девет возила биле констатирани неправилности.

Кај четири била утврдена неисправност на уредите за запирање, кај еден неисправен уред за управување, а четири имале недостаток на опрема.

За сите прекршоци, соопшти денеска МВР, издадени се соодветни санкции.

Санкционирани се и 44 останати прекршоци.

Прочитајте и...  Коцо: Како јавна личност како Камчев може да биде заштитен сведок?

Прочитај повеќе

Трамп: Кина многу се труди да ја сузбие епидемијата на коронавирусот

Слободен печат

Коцо: Како јавна личност како Камчев може да биде заштитен сведок?

Слободен печат

Заев и Ципрас добитници на Меѓународната награда за мир на Вестфалија за Преспанскиот договор

Слободен печат

Калифорнија ќе обезбеди триста згради за употреба од бездомници

Слободен печат

Поради финансиски товар од тужби за сексуални злоупотреби, банкротираше католичка бискупија во Пенсилванија

МИА Агенција

Властите во Мексико го забранија увозот на електронски цигари: Го штитиме здравјето на нашите луѓе

МИА Агенција

Остави Коментар

девет + 1 =

Прочитај повеќе

Поради лошата изведба на хрватската химна, Јосипа Лисац заработи прекршочна пријава

МИА Агенција

„Мојата година со Селинџер“ го отвора Берлинале

„Билд“: Напаѓачот од Ханау имал екстремно десничарски ставови

Слободен печат

НБ на Србија: Извозот на ИТ услуги 1,422 милијарди евра

Слободен печат

Узунов: Економските политички ставови на Славевски се очаен популизам

Слободен печат

Меѓународната организација за миграција бара безбедно сместување за луѓето во Либија

МИА Агенција