Откриени девет штипски автобуси со неисправни кочници – Слободен печат
ВестиХроника

Откриени девет штипски автобуси со неисправни кочници

Од полицијата велат дека биле контролирани 64 автобуси и други возила кои вршат јавен превоз и кај девет возила биле констатирани неправилности.

Штипската полиција вчера во од 9 до 14 часот спроведе засилена акциска контрола на возила со кои се врши јавен превоз на патници.

Притоа, биле контролирани 64 автобуси и други возила кои вршат јавен превоз и кај девет возила биле констатирани неправилности.

Кај четири била утврдена неисправност на уредите за запирање, кај еден неисправен уред за управување, а четири имале недостаток на опрема.

За сите прекршоци, соопшти денеска МВР, издадени се соодветни санкции.

Санкционирани се и 44 останати прекршоци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close