Откриена вистинската причина за смртта на Мерима Његомир: Ја лекувале од бактерија додека ја јадел карциномот!

мерима његомир
Мермира Његомир / Фото: Принтскрин Јујтјуб

Поминаа четириест дена откако почина пејачката Мермира Његомир. Таа беше погребана на Новите гробишта во Белград каде последна почит ѝ оддадоа нејзините најблиски.

Како што пишуваат српските медиуми, Мерима наводно не починала од рак, туку од сепса.

„Пет месеци ја лекувале со погрешна дијагноза. Ја лекувале од хеликобактерија, која ја немала додека ја јадел карциномот. Самоиницијативно отиде на лекар на 30.08 каде ѝ беше откриен ракот. Умре од сепса, два дена не доби антибиотици бидејќи чекаа антибиограм“, изјавил анонимен извор близок до нејзиното семејство.

Да потсетиме, легендарната Мерима Његомир е родена на 9 ноември 1953 година во Белград. Живееше и работеше во Белград. Зад себе остави повеќе од 25 албуми, отпеа бројни безвременски хитови како „Иванова корита“, „Рузмарин“, „Због тебе“ и многу други.

Видео на денот