-7 C
Скопје

„Осумката“ за Пјаниќ: Не можам да го замислам Меси во друг клуб!

Како што и најавуваа од клубот, денеска Каталонците го промовираа своето ново летно засилување кое дојде од Јувентус, босанскиот интернационалец Миралем Пјаниќ.

Со Барселона потпиша договор на четири години и откупна клаузула од дури 400 милиони евра.

30-годишниот Босанец не го криеше задоволството што ќе игра во иста екипа заедно со Лионел Меси.

– Не можам да го замислам Меси во ниту еден друг клуб. Тој е гигант од фудбалер, најдобар на сите времиња. Среќен сум што ќе остане. Ќе биде уникатно искуство да се дели соблекувалната со „вонземјанин“ – рече Пјаниќ.

Дојде во Барса од Торино за обесштетување од 60 милиони евра (плус бонуси пет милиони), што го направи најскап фудбалер на БиХ на сите времиња. Рекордот го држеше Един Џеко кој Манчестер сити го плати 37 милиони евра.

Пјаниќ ќе биде меѓу ретките кои играле и со Меси и со Роналдо!?

Прочитајте и...  Ѓоковиќ се приближува до рекордот на Федерер!

Поврзани вести

ВИДЕО | Смилковски за КК ТФТ: Клубот се издржува од фанатици, ова што го правиме се граничи со фантазија, со лудило

Слободен печат

ВИДЕО: Продолжува резултатската криза на Џенова и Пандев во Серија А!

Слободен печат

Го најавуваат како Марадона: Балотели има нов клуб!?

Слободен печат

Лидс и Алиоски го дознаа ривалот во ФА купот

Слободен печат

Момент за историја: Фрапар ќе биде првата жена која ќе суди меч во ЛШ!

Слободен печат

Хрватите и Босанците ја остварија целта, Србија со важна победа кон ЕП

Слободен печат

Остави Коментар