Оставаат и по 500 долари бакшиш: Вака изгледаат децата на најбогатиот човек на светот (ФОТО)

Целиот свет знае за Бил гејтс, најбогатиот човек на светот, чие богатство се проценува на неверојатни 103 милијарди долари. Бил Гејтс со својата сопруга Мелинда денес се посветени на хуманитарни работи, а со дел од нивното богатство располагаат и нивните деца. Имено, Бил и Мелинда имаат две ќерки и еден син, а нивната постара ќерка Џенифер се занимава со јавање и учествувала на бројни натпревари.

Исклучително е популарна на социјалната мрежа Инстаграм, каде ја опсипуваат со коментари дека е вистинска убавица.

Нивната помлада ќерка Фиби е родена во 2002 година и веќе се наоѓа на листата со највлијателни тинејџери во светот. Покрај балетот, нејзина окупација се и дебатите на кои се залага за светските промени. Но, за неа се врзува и една интересна приказна. Имено, наводно на една вечера на која била со својот татко оставила бакшиш од 500 долари, а нејзиниот татко „ситница“. Келнерот зачудено го прашал Гејтс зошто е тоа така, а Бил Гејтс духовиот му одговорил „Таа е ќерка на милијардер, а јас сум син на дрвосечач“.

Гејтс го има и синот Рори за кој јавноста не знае многу, единствено дека е неверојатно голем љубител на поезијата.

Прочитајте и...  Адеми: Инвестирањето во децата е наш главен приоритет

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат