Орце Камчев не е повеќе извршен директор на „Орка Холдинг“

Бизмисменот Орце Камчев се повлече од раководните позиции во неговата „Орка Холдинг“, покажуваат податоците од Централниот регистар објавени на 13.08.2019 година.

Тој се повлекол од директорското место, од извршен член на Одбор на директори, а станува член на  Неизвршен одбор заедно со неговата сестра Кристина Камчева Стојческа. На негово место како директор и член на Извршен одбор на директори доаѓа Антонио Маринковски.

Од Неизвршниот одбор на директори се повлекуваат и мајката на Камчев, Ратка Куноска Камчева и Зорица Арсовска.

Инаку сите кои се повлекуваат од функциите се осомничени во случајот „Империја“ кој го води Специјалното јавно обвинителство.

Камчев се повлекува од раководните функции во компанијата во време на случајот „Рекет“ во кој се јавува како сведок и ги лице кое ги обезбеди доказите за случајот.

Прочитајте и...  Партиите предизборно почнаа да ги товарат автобусите за да си ги одмерат силите

Прочитај повеќе

Силен ветер во Скопје вечерва корнеше покриви од згради и дрва (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Хонгконг на околу седум милиони жители ќе им подели по 1.280 долари во готово

Слободен печат

Почнаа карневалските празнувања во Струмица

Слободен печат

АКЦИЈА ВО УКРАИНА: Властите уништуваат 37.000 шишиња нелегално произведена вотка

Слободен печат

Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат