Tag : империја

Вести Македонија Слајдер

Кадиев: Треба да се запрашаме дали „Рекет“ е создаден за затворање на предметот „Империја“?

Слободен печат
Бранителот на Катица Јанева, адвокатот Дељо Кадиев, го започна завршниот збор со цитат на оштетениот сведок Орце Камчев кој рекол „предметот Империја е измислен предмет...
Вести Македонија Слајдер

Јанева: Се колнам дека не сум примила пари од некој за да му биде олеснета положбата на Камчев

Горан Наумовски
Освен “Империја”, обвинителката Лиле Стефанова сакаше да отвори уште четири нови предмети. Не се знаеше кога доаѓаме, а кога си одиме дома. Работа имаше премногу....
Вести Македонија Слајдер

Апелација ја одби жалбата на Камчев за враќање на пасошот

Горан Наумовски
Апелациониот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на осомничениот во „Империја“ Јордан Камчев и го потврди првостепеното решение со кое е одбиен предлогот на...
Вести Македонија Слајдер

Судски совет ќе одлучува за евентуална инволвираност на судијката Кацарска во предметот „Империја“

Слободен печат
Судскиот совет ќе одлучува за евентуалната инволвираност на судијката Добри Кацарска во предметот „Империја”, изјави денеска претседателот на Советот, Киро Здравев. – На 31 јануари...
Вести Македонија

Савова: Стефанова прави претстава во празно

Барам објаснување од денешниот сведок во случајот „Рекет“ обвинителката Лиле Стефанова да каже дали видела мој допис, потпис или прави претстава во празно, вели Наташа...
Вести Македонија

Трета среќа за Стефанова, конечно ќе може да сведочи

Горан Наумовски
Ирена Фрчкоска, една од бранителите на обвинетата Катица Јанева, денеска дојде на рочиште, со што се исполни законската можност обвинителката Лиле Стефанова денеска, после две...
Хроника

Кадиев: Нема ништо невообичаено во постапувањето на Јанева во предметот „Империја“

Нема ништо невообичаено во постапувањето на Катица Јанева во предметот „Империја“. Денеска беше сослушана обвинителката Елизабета Јосифовска. Сосема коректно си даде исказ како било работењето,...
Вести Македонија

СУДОТ ПРЕСЕЧЕ: Нема пасош за Орце Камчев

Горан Наумовски
Бизнисмените Орце Камчев и Цветан Панделевски обвинети во случајот „Империја“ нема да добијат нови времени пасоши соопшти Кривичниот суд. За да добие времен пасош, Камчев...
Вести Македонија

Стефанова не му дава привремен пасош на Орце Камчев

Горан Наумовски
Обвинителката Лиле Стефанова не се согласува Орце Камчев да добие привремен документ со кој би патувал во странство поради бизнис средби. Обвинителството и официјално потврди...
Вести Хроника

Во ноември му истекува времениот пасош на Орце Камчев

МИА Агенција
Во ноември му истекува времениот пасош на бизнисменот Орце Камчев, кој е осомничен во случајот „Империја”, беше истакнато на денешниот брифинг со новинарите во Основниот...