Tag : орце камчев

Вести Македонија Слајдер

Судски совет ќе одлучува за евентуална инволвираност на судијката Кацарска во предметот „Империја“

Слободен печат
Судскиот совет ќе одлучува за евентуалната инволвираност на судијката Добри Кацарска во предметот „Империја”, изјави денеска претседателот на Советот, Киро Здравев. – На 31 јануари...
Вести Македонија

Савова: Стефанова прави претстава во празно

Барам објаснување од денешниот сведок во случајот „Рекет“ обвинителката Лиле Стефанова да каже дали видела мој допис, потпис или прави претстава во празно, вели Наташа...
Вести Македонија

Можеби некој сакаше да го намести Камчев, тврди Кацарска

Горан Наумовски
Судијката Добрила Кацарска во вчерашното интервју во емисијата „360 степени“ рече дека Камчеви не барале правни совети од неа за случајот „Рекет“. – Ниту мајката...
Вести Македонија

Героски: Tочно е, сите ќе ги „пукам“, ама „бомби“ ниту сум „пукал“, ниту ќе „пукам“!

Слободен печат
По објавувањето на аудио снимката на Јутјуб, во која глас, за кој се претпоставува дека е на бизнисменот Орце Камчев, вели: „Геро ќе ги пука...
Вести Македонија

(АУДИО) „Геро ќе ги пука сега сите“, нова аудио снимка од „Рекет“

Слободен печат
Се појави уште една аудио снимка „Геро ќе ги пука сега сите“, вели гласот кој наликува на познатиот бизнисмен кој е сведок во „Рекет“”. Од...
Вести Македонија

Бошковска: На Камчев во две торби му донесов 710.000 евра

Слободен печат
Мирјана Бошковска, главна потписничка на сметка и девизен референт во “Орка холдинг” денеска сведочи пред судскиот совет во процесот “Рекет” кој го води судијката Васка...
Вести Македонија

Јанева му рекла на Камчев: Сè ќе биде ок

Се плашев од моќта на Катица Јанева. Но, специјален обвинител во земјава беше Боки 13 бидејќи тој знаеше кој ќе биде апсен и против кого...
Вести Македонија

Обвинителството ќе ја истражува содржината и ќе трага по објавувачот на последните „бомби“

Слободен печат
Јавното обвинителството од вторник ќе истражува кој ги објавил разговорите во кои наводно бизнисменот Орце Камчев бара спогодба со браќата Заеви за да не се...
Вести Македонија

Му кажал ли тогашниот директор на УБК на Спасовски за рекетот на Камчев (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска бизнисменот Орце Камчев, сведочеше за случајот „Рекет“, каде меѓу другото спомена дека се доверил за неговиот пријател, тогашниот...
Вести Македонија

Камчев: Катица Јанева беше алчна за пари

Горан Наумовски
Сите кои се рекламирале во 1ТВ на некој начин биле рекетирани од Бојан Јовановски и бандата, изјави бизнисменот Орце Камчев по денешното рочиште на случајот...