Официјално: Покетино го напушти Тотенхем! - Слободен печат

Официјално: Покетино го напушти Тотенхем!

Маурисио Покетино не е повеќе менаџер на Тотенхем, објави денеска лондонскиот клуб.

Како што соопштуваат од премиерлигашот, донесена е тешка одлука после пет години да се разделат со Аргентинецот.

Минатата сезона во Лигата на шампионите Тотенхем со Маурисио Покетино играа во финалето каде што загубија од Ливерпул.

Од тој пораз во Мадрид до вечерашниот отказ поминаа само 171 ден, а лошиот почеток на новата сезона и наводно лошите односи со играчите беа причина за заминување на аргентинскиот стратег.

Покетино го водеше клубот на 293 натпревари и забележа 160 победи, 60 нерешени и 73 порази.

Прочитај повеќе

Солскјер бара трпение: Клоп четири години го градеше овој Ливерпул

Слободен печат

Поранешен колумбиски репрезентативец екстрадиран во САД, шверцувал два тона кокаин

Слободен печат

Скендеровски ги одреди футсалците за квалификациите

Слободен печат

Ракометарите наместо два, на само еден бараж од Светското првенство

Слободен печат

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Зоран Спасоски

Федерер од дното до ѕвездите: Го преживеа маратонот со Милман

Слободен печат

Остави Коментар

eight + fifteen =

Прочитај повеќе

Јаховиќ промовиран во Анталијаспор

Слободен печат

Ливерпул е петти англиски клуб со серија од 40 натпревари без пораз

Слободен печат

Цените за Супербол уриваат рекорди, засега се продаваат за 10 просечни македонски плати

Слободен печат

Ѓоковиќ конечно откри зошто не јаде месо

Слободен печат

Вознијацки замина во пензија: Се надевам дека ќе бидам инспирација за тенисерите од малите земји

Слободен печат

Дончиќ во првата петорка на Олстар натпреварот

Слободен печат