• менаџер

Официјално: Артета го продолжи договорот со Арсенал

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета го продолжи договорот со Арсенал, потврдија денеска од лондонскиот клуб. Шпанецот официјално ќе остане на клупата на „топџиите“ до јуни 2025 година. Задоволен од досега сработеното е директорот на Арсенал, Еду. – Многу сум среќен, возбуден и благодарен – рече Артета по потпишувањето на новиот договор. Со еден млад и …

Официјално: Артета го продолжи договорот со Арсенал Read More »