Tag : менаџер

Спорт Фудбал

Клоп ја сака титулата: Не е фер да се откаже сезоната!

Слободен печат
Менаџерот на Ливерпул вели дека неправедно би било се откаже најсилното англиско првенство. Германскиот стратег кој ги води „црвените“ смета треба да има шампион и...
Спорт Фудбал

Руни: Манчестер јунајтед направи една голема грешка

Слободен печат
Еден од поранешните играчи на клубот од „Олд Трафорд“ Вејн Руни верува дека е направена голема грешка со отказот на Луј Ван Гал после две...
Кошарка Спорт

Џордан одби да заработи 100 милиони долари за два часа!

Слободен печат
Дејвид Фалк, менаџер на Мајкл Џордан веќе 35 години, откри како еден од најголемите НБА кошаркари одби една неверојатна спонзорска понуда. Легендата на Чикаго Булс...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Менаџерот и кумот на Јоксимовиќ, Бане Обрадовиќ го победи коронавирусот по тешката борба!

Васко Спасоски
Познатиот српски естраден менаџер Бане Обрадовиќ го победи коронавирусот и го напушти Клиничкиот центар во Белград, каде се лекуваше изминатите две недели. Обрадовиќ имал температура...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кумот на Жељко Јоксимовиќ и менаџер на половина српска естрада, Бане Обрадовиќ е заразен со коронавирус! (ФОТО)

Васко Спасоски
Еден од најпознатите српски естрадни менаџери Бане Обрадовиќ и чест гостин во нашата земја, е заразен со коронавирусот и се наоѓа на Клиничкиот центар на...
Вести Економија Слајдер

Мизо: Мора да ја задржиме работна сила, очекуваме да видиме со какви дополнителни мерки ќе ни излезе во пресрет Владата

Слободен печат
-Сите веќе се навикнавме со внимание да ги следиме здравствените билтени. Ќе помине веројатно уште една недела кога ќе почнеме да ги следиме и билтените...
Вести Економија Слајдер

Економски импликации од коронавирусот врз берзата и цената на нафтата

Слободен печат
Турбуленциите кои може да произлезат и веќе се навестуваат од стопирањето на економската размена, финансиските текови, падот на берзите и она што во овој момент...
Спорт Фудбал

Покетино се кандидира за нов менаџер на Манчестер јунајтед!? (ФОТО)

Слободен печат
Маурицио Покетино, како што пренесува „Скај Спортс“, би сакал да се врати во Премиер лигата, вкупно пет години го водеше Тотенхем со кој успеа лани...
Здравје Магазин

Тоне „Викторијас сикрет“: 71-годишен топ менаџер обвинет за злоупотреба на манекенките

Слободен печат
„Викторијас сикрет“ е една од најпознатите марки за долна облека во светот, особено прочуена по своите неверојатни модни шоуа и модели со извонредна убавина, но...
Спорт Фудбал

Алегри замена за Солскјер во Манчестер јунајтед!?

Слободен печат
Како што пренесува британскиот „Дејли Мејл“, Масимилијано Алегри би можел да седне на клупата на „црвените ѓаволи“, доколку Оле Гунар Солскјер има намера да си...