ОФИЦИЈАЛНО Е НАЈБОГАТАТА ПЕЈАЧКА ВО СВЕТОТ – Ријана брои до 600 милиони долари – еве како стигнала до нив! (ФОТО)

Симнувајќи ја Мадона од тронот, пејачката (31) од Барбадос е на самиот врв на листата за најплатени која ја изработува Форбс.

Ријана, имено, од тронот на листата за најплатена пејачка ја симнала Мадона и така станала најбогатата жена во музичката индустрија.

View this post on Instagram

@fenty

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Тоа што го постигнала овој успех, воопшто не не чуди со оглед на тоа дека низ минатите неколку години основаше многу успешна козметичка компанија „Fenty Beauty“.

Исто така го лансираше и брендот за долна облека „Savage x Fenty“, а пред неколку недели стана и дизајнер на луксузниот бренд на облека и модни додатоци „Fenty“.

View this post on Instagram

mumz.

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

На листата зад Ријана се наоѓа Мадона со проценето богатство на околу 570 милиони долари, Селин Дион со околу 450 милиони долари и Тејлор Свифт со околу 360 милиони долари.

Прочитајте и...  Свежа кожа - ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Прочитај повеќе

Интервју со психолог Штерјовска: Коронавирусот ја изеде „старата реалност“, „новото нормално“ зависи од нас

Весна Тодоровска

АНАЛИЗА Интегративците го трчаат последниот круг?

Зошто во Македонија бројот на починати од ковид-19 урива рекорди? Високиот морталитет ќе се „лекува“ со ново упатство за лекување

Од Ковид 19 почина 34 годишен штипјанец

Мирослава Бурнс

Нови аудио „бомби“: Јанушев во разговор со Јанакиески се заканува со физички напади

Слободен печат

Скапи терапии и од 10.000 евра за месец, стигнале до лицата со ретки болести во корона кризата

Мирослава Бурнс

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Димитров: Бираме напред или назад, ја приближивме државата кон Европа колку што опозицијата ја имаше оттргнато (ВИДЕО)

Слободен печат

Клиничкиот кампус со комплетно нов лик, нема повеќе сообраќаен хаос (ФОТО)

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

До победата и по неа!

Сашо Орданоски

ПРЕДИЗБОРНИ ВЕТУВАЊА: Информатика од 3-то одделение, видеонадзор во градинки, модерни студентски домови (ИНФОГРАФИК)

Михаило Донев

Се прогласува вонредна состојба во Белград: На сила три нови мерки, градот станува жариште

Слободен печат