ОБНОВЕНО Се самоуби синот на Илчо Захариев

Ноќеска во викендичка во Делчево се обесил Александар Захариев, 23-годишниот син на екс- градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, дознава „Слободен печат“ од извори во истрагата.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека денеска во 09.50 часот во полициската станица Делчево од Итната медицинска помош во Делчево било пријавено дека во атар на село Звегор, делчевско бил пронајден починат А.З.(23).

Од Јавното обвинителство го потврдуваат случајот. Оттаму информираат дека е направен увид и дека смртта настанала со бесење. Телото е предадено на обдукција.

 

Прочитајте и...  Малолетник со автомобил излетал од патот, двајца тешко повредени

Прочитај повеќе

Старица пронајдена мртва во својата бања, телото предадено на обдукција

Слободен печат

Возило удрило во пешак и во два паркирани автомобили

Малолетник со автомобил излетал од патот, двајца тешко повредени

До темел изгоре куќа на старица од Крива Паланка

Слободен печат

Бремена жена во шести месец се породила сама дома, родила мртов плод

Слободен печат

Претепан лекар од Тетово!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанец починал откако го каснало стршлен

Слободен печат

Жител од село Дорфулија настрада од гром

Слободен печат

Се запали куќа во Охрид, повреден 25-годишен охриѓанец

Автомобил удрил во мопед, повреден малолетник

Во светиниколско загина овчар од удар на гром

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август