Објавена снимка од тајното засолниште на Кристијан Брукнер, осомничен за убиството на Медлин Мекен, еве што пронајде полицијата (ВИДЕО)

Снимките скриени во тајна скривница на Кристијан Брукнер, осомничен за исчезнувањето на Медлин Мекен, можат на содржат значајни траги во врска со исчезнатото тригодишно девојче.

Германската полиција наводно открила повеќе од 8.000 фотографии и снимки на усб и хард дискови, кои биле закопани во напуштена фабрика која му припаѓа на Брукнер.

 

 

Сега се тврди дека новите докази би можеле да содржат значајни траги во врска со исчезнувањето на Медлин Мекен, на која и се загуби секаква трага во Португалија во 2007 година, пренесува Дејли Мејл.

Меѓутоа, главниот обвинител Ханс Кристијан Волтерс за емисијата „Австралија во 60 минути“, не можеше да потврди дали на тие фотографии се наоѓа Медлин.

„Во овој момент не ми е дозволено тоа га го коментирам и затоа не можам да кажам дали постојат и фотографии од Медлин“, рече тој.

Објавена е снимка од внатрешноста на тајното засолниште на Германецот, а на имотот полицијата го открила и неговото комбе со многу костими за капење за кои се верува дека им припаѓаат на девојчиња.

На снимката се гледа затвоената фабрика на непозната локација, а пред неа се наоѓаат купови пластични кеси, кутии и делови од компјутери.

Инаку, Кристијан Брукнер (43) е означен како главен осомничен во врска со исчезнувањето на девојчето во 2007 година од летувалиште во Португалија.

 

Прочитај повеќе

Во Албанија заштитна маска задолжителна во затворени простории

МИА Агенција

„Ја кријат вистината како за Чернобил“: Американци тврдат дека научници од Вухан пребегале на Запад и ги откриваат мрачните тајни за коронавирусот

Слободен печат

ДИК: Од категоријата болни и немоќни лица гласале 7861 гласачи (ВИДЕО)

Слободен печат

Куомо: Уште четири сојузни држави на карантинската листа на Њујорк

Слободен печат

По вториот ден од сослушувањето, Хашим Тачи без зборови излезе од судот во Хаг

Слободен печат

Шилегов: Клинички центар сега е комплекс со најсовремена инфрастуктура (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Индонезија заразени со Ковид-19 речиси истовремено 54 новинари

Слободен печат

Повторно тепачка во тајванскиот парламент: Пратениците корнеа столчиња и фрлаа шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Каде треба да гласате- Проверете дали е променето избирачкото место

Слободен печат

Зголемен број случаи на Ковид-19 во Грција

МИА Агенција

Д-р Жан Митрев: Кај некои пациенти кај кои ситуацијата е многу влошена, незнам длаи воопшто може да се помогне

Слободен печат

Судот ја отфрли спогодбата за жртвите на силувачот Харви Вајнстајн

Слободен печат