-6 C
Скопје

Нови случаи на коронавирус во ракометниот клуб Пролет

Ракометниот клуб Пролет ја известува спортската јавност за нови случаи на ковид-19 во своите редови.

Резултатите од новото тестирање меѓу сите членови на РК Пролет покажаа три нови случаи на коронавирус меѓу ракометарите на оваа екипа.

Согласно здравствените протоколи, тројцата заболени се ставени во самоизолација, а сите останати ракометари остануваат изолирани, надвор од тренажен процес.

Вкупно 12 ракометари на Пролет моментно се позитивни на ковид-19.

Пролет сè уште не продолжува со тренинзи, сè додека не бидат создадени услови за такво нешто со стабилизација на бројот на заболени во тимот на тренерот Никола Матлиески.

Заврши ракометниот карантин – продолжува Супер-лигата

Прочитајте и...  Состојба со ковид капацитетите на ниво на држава: Вкупно хоспитализирани 1.296 пациенти, слободни кревети - 175

Поврзани вести

ВИДЕО: Продолжува резултатската криза на Џенова и Пандев во Серија А!

Слободен печат

Го најавуваат како Марадона: Балотели има нов клуб!?

Слободен печат

Лидс и Алиоски го дознаа ривалот во ФА купот

Слободен печат

Момент за историја: Фрапар ќе биде првата жена која ќе суди меч во ЛШ!

Слободен печат

Хрватите и Босанците ја остварија целта, Србија со важна победа кон ЕП

Слободен печат

Во Талин останаа четворица македонски кошаркари позитивни на ковид-19!

Слободен печат

Остави Коментар