Нови аудио „бомби“: Јанушев во разговор со Јанакиески се заканува со физички напади

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени нови аудио снимки.

На првата носителот на изборната единица 3 Игор Јанушев во разговор со екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески зборуваат за списоци со гласачи.

„МИОА наводно списокот што си го внесол ти како МИОА немало врска со нас“ вели Јанакиески, а Јанушев иронично одговара „сигурно“.

„Шефе, 20 луѓе има што се бележени како МИОА, значи тие што се бележени 20, ако дале 100, значи 80 се покопуваме“. Јанакиески по разговорот му вели: „УМС ќе ти стаи петка утре“, на што Јанушев одговара: „Ама ако УМС ми даде утре пет, ќе отидам на Јоцо да му лупнам една. Петок е утре. Кога ќе ги завршиме тие 500?“, вели Јанушев во снимката.

Прочитајте и...  Ахмети: Преговорите за формирање влада може да почнат, уште нема ништо конкретно

Додека во вториот тие зборуваат за „Мапирани списоци“ на вработени кои треба да гласаат на избори.

Во разговорите се слуша како Јанушев зборува за обезбедени гласачи.Во еден момент тој зборува за физички напад за нивна колешка од општински комитет за која вели дека ќе и удри „бокс во фаца“.

Линк до првата снимка.

Линк до втората снимка.

 

Прочитај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат коронавирусот за кибер напади врз корпорациите

Слободен печат

Либанскиот премиер се закани: Ќе платат одговорните за експлозијата – Бејрут како погоден од атомска бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Петковски: Повикот за Али Ахмети во Хаг не е случаен, и Шешељ го викнаа како сведок па го осудија

Слободен печат

Меѓу исчезнатите има и деца: Ураганот Исаија збриша цела населба, хаос во Њујорк и Вирџинија (ВИДЕО)

Слободен печат

Родителите не знаеле зошто детето е поспано па го однеле во болница: Лекарите се шокирале кога ги виделе снимките (ФОТО)

Слободен печат

Со изведба на одбрани арии отворено јубилејното 60. „Охридско лето” (ФОТО+ ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ВО ЖИВО: Во експлозијата во Бејрут загинаа најмалку 30 луѓе, а над 3.000 се повредени

Слободен печат

Три и пол години казна затвор за Владимир Панчевски

Слободен печат

По 10 часовната судска расправа се очекува пресудата за Владимир Панчевски

Слободен печат

СТРАОТНИ СНИМКИ ОД БЕЈРУТ, небото се затемни, луѓето преплашени: Најмалку 30 загинати и повеќе од 500 повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Ахмети за Коха: Премиер не се станува ниту со 46 пратеници!

Слободен печат

ЗЕМЈА БЕЗ МАСКИ: Додека во остатокот од Европа тие се задолжителни, тука ги сметаат дури и за штетни

Слободен печат