Tag : игор јанушев

Вести Македонија Слајдер

Собраниска расправа за заменици министри: Јанушев прејудицира „локдаун“, Заев вели „немаме намера да затвораме“

Слободен печат
Собранието попладнево ја продолжи седницата на која пратениците расправата за избор на заменици министри во Владата. Во дискусиите, пратениците од опозицијата истакнаа резервираност за капацитетот...
Вести Македонија Слајдер

Игор Јанушев се повлече од позицијата генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев од лични причини се откажал да ја извршува оваа партиска функција. Ова на прес-конференцијата вечерва го соопшти лидерот на...
Вести Македонија

Јанушев: Предлогот за претседавачот Џафери е уште еден обид за манипулација и лажење на сопствениот народ

Слободен печат
Игор Јанушев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница зборуваше за коалицијата СДСМ-ДУИ каде посочи дека ова е коалиција на лагата односно непренципиелна коалиција. Тој...
Вести Ви Препорачуваме Избори 2020

Јанушев: Трката е речиси изедначена, СДСМ и кога губеле прогласувале победа (ВИДЕО)

Слободен печат
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на прес-конференција информираше дека е неизвесна трката со СДСМ. – Проверувањето на гласовите е во тек. Можам да кажам...
Вести Избори 2020 Слајдер

Јанушев: Водиме со предност од 7 – 8 пратеника (ВИДЕО)

Слободен печат
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев најави победа на ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори и наброја општини каде што води оваа партија. -Би сакал да...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Обраќање на Игор Јанушев од пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
Проследете го во живо обраќањето на Игор Јанушев, носител на ИЕ3 од ВМРО-ДПМНЕ: Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ Publiée par Sloboden Pecat sur Mercredi 15 juillet...
Вести Избори 2020

Јанушев: Доаѓаат најдобрите четири години во историјата на државата

МИА Агенција
Носителот на кандидатската листа од ИЕ 3 на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија” Игор Јанушев, придружуван од Сашко Кедев и Игор Николов, на последниот...
Вести Избори 2020

Јанушев во Зелениково: Ние сме различни, нудиме иднина и извесност

Слободен печат
Пораст на платите и пензиите и намалување на невработеноста, поддршка на земјоделците, обнова на фасадите во домовите се меѓу бројните проекти од програмата на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести Избори 2020

Јанушев: Aко народот застане на страната на правдата, тогаш секоја битка може да се победи

Слободен печат
Носителот на листата во изборната единица 3, Игор Јанушев на денешната средба со граѓаните на Општина Пробиштип рече дека власта предводена од СДСМ ништо не...
Вести Македонија Слајдер

Да се јавиш да пријават дефекти нашите да нема струја: Нови три „бомби“ од разговори меѓу Јанушев и Јанакиески

Слободен печат
Три  нови „бомби“ се објавени на Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ каде повторно се објавија  разговори меѓу носителот на пратеничката листа во изборната единица три,...