Новата секси ѕвезда на Белатор: Запознајте ја руската Пантерка, сака да пука и да тепа! (ФОТО)

Русинката Дијана Авсарагова (21) најави дека се придружи кон ММА Белатор, со желба да создаде голема кариера.

Таа е позната по називот Пантерка и има 2-0 во профи борбите. Таа неодамна дојде и до големиот триумф на Титан Глобал Фајтинг турнирот во Тбилиси.

Авсарагова и нејзиниот менаџмент го официјализираа потписот за Белатор – нема сомнеж дека внимание ќе привлече и со својата атрактивност.

Таа редовно тренира со грузиската ѕвезда Лиана Джоджуа, која неодамна доживеа пораз на UFC дебито против Сара Морас во Абу Даби.

Прочитајте и...  Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат