Нов доказ дека Елмас си оди од Фенербахче (ФОТО) - Слободен печат

Нов доказ дека Елмас си оди од Фенербахче (ФОТО)

Елиф Елмас со своите добри игри во Фенербахче се промовираше уште еднаш како еден од нашите најталентирани фудбалери.

Тоа го забележа и италијанскиот вицешампион предводен од Карло Анчелоти, Наполи, кој наскоро го очекуваат Елмас во своите редови.

Претходно „Дијамантот“ се поврзуваше со трансфер во Борусија Дортмунд, Интер, Атлетико Мадрид, Фиорентина…

Претседателот на „наполитанците“, Аурелио Де Лаурентис, го потврди доаѓањето на нашиот играч на „Сан Паоло“.

Денеска имаме уште еден доказ дека Елмас си оди од Фенербахче, односно не се најде во составот за денешниот пријателски натпревар против Бурсаспор.

Прочитајте и...  Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Да додадеме уште дека на овој контролен меч во стартните 11 за Бурсаспор се наоѓа нашиот играч Јани Атанасов.

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

three + 6 =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат