Де Лаурентис потврди: Елмас доаѓа во Наполи!

Ова веќе долго се најавува, се чека само денот кога Наполи и официјално ќе објави дека Елмас е нивни фудбалер.

Вечерва претседателот на клубот од „Сан Паоло“, Аурелио Де Лаурентис потврди дека оваа недела го очекува нашиот фудбалер.

Првиот човек на италијанскиот вицешампион вечерва зборуваше за „ТВ Луна“ за Џејмс Родригез, а потоа и говореше за „Радио Кис Кис“.

Запрашан дали оваа е таа недела кога Марко Рог ќе го напушти Наполи и Елмас пристигне од Фенербахче, тој одговори:

– Да, тоа е вистина – беше одговорот на претседателот на Наполи.

Прочитајте и...  Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Да додадеме уште дека има намера да го доведе Родгигез од Реал Мадрид на позајмица со опција за откуп на договорот на Колумбиецот.

Прочитај повеќе

Лион со предност оди во Торино, Сити за пет минути го замолкна „Бернабеу“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нашите боксери тренираат во Србија пред олимпискиот турнир во Лондон!

Слободен печат

Првиот човек на косовскиот фудбал осуден на девет месеци затвор!

Слободен печат

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат