Нискокалорични бомбички со индиски ореви и морков (РЕЦЕПТ) - Слободен печат

Нискокалорични бомбички со индиски ореви и морков (РЕЦЕПТ)

Состојки:

100 гр индиски оревчиња
100 гр овес
200 гр урми
100 гр пасирани јаболка
1 ванилин шеќер
1 цимет
1 рендан морков
300 гр сечкани ореви
100 гр кокос

Подготовка:

Индиските оревчиња, овесот, урмите, кашата од јаболка и ванилиниот шеќер се ставаат во блендер и убаво се миксираат додека смесата не стане изедначена. Потоа смесата се вади од блендерот и во неа се додаваат сите други состојки наведени во рецептот.

Со рака сето тоа убаво се измесува и се формираат топчиња.
Формираните топчиња можете да ги извалкате по ваша желба, во кокос, мелени ореви, кршени лешници или, пак, во какао.

Прочитајте и...  Дунавка Трифуновска: Клучот е во чаевите и храната

Прочитај повеќе

Ела Дворник во деветтиот месец од бременоста позира во гаќички! (ФОТО)

Слободен печат

Мини крофнички: Едноставно, брзо и вкусно (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Лековита чајна мешавина за проблеми со стомакот и нервозни црева

Слободен печат

Хороскоп за 17 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Слободен печат

Сексапилната Алексис е убавица која сигурно ќе ви го одземе вниманието (ФОТО)

Слободен печат

Алесандра Амбросио објави секси фотографија со саканиот за Валентајн! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

17 + тринаесет =

Прочитај повеќе

Меланија Трамп не одолеа на водечкиот моден тренд за оваа сезона (ФОТО)

Слободен печат

Цеца доби романтичен подарок од мистериозна личност! (ФОТО)

Слободен печат

Ешли Грем пие кафе додека го дои своето бебе! (ФОТО)

Слободен печат

Што треба да видите и пробате ако патувате во Сицилија (ФОТО)

Слободен печат

Елтон Џон го прекина концертот: Падна на клавирот и заплака! (ВИДЕО)

Слободен печат

Гвинет Палтроу за Валентајн ѝ подари на Хајди Клум свеќа со мирис на својата вагина!

Слободен печат