-9 C
Скопје

Tag : бомбици

Магазин Магазин слајдер Храна

Посни чоколадни бомбици со суво овошје и лешници

Слободен Печат
Доколку ви е потребен брз и лесен рецепт за божиќен десерт, ви ги препорачуваме овие магични чоколадни бомбици со лешници и суво овошје… Состојки: 150...
Магазин Магазин слајдер Храна

Совршени бомбици од само четири состојки за сите љубители на кокосот – се топат во устата!

Слободен Печат
Сочни, слатки и вкусни… На многумина омилените Рафаело бомбици можете да ги подготвите од само четири состојки. Ќе го обожавате овој рецепт! Потребни состојки: 100...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Бомбици од 4 состојки без печење (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Божиќните пости кои траат 40 дена се голем предизвик како за верниците, така и за традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно мени овојпат сакаме да го...
Магазин Храна

Необично вкусно: Бомбици од кашкавал и маслинки

Слободен печат
Состојки: – 160 грама ситно рендан тврд кашкавал (гауда) – 160 грама меко брашно – 113 грама путер – 36-40 парчиња полнети зелени маслинки, добро...
Еспресо Храна

Нискокалорични бомбички со индиски ореви и морков (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Одличен рецепт за нискокалоричен десерт, со прекрасен и лесен вкус....
Еспресо Жена Здравје Магазин

Само две состојки ги сочинуваат НАЈЗДРАВИТЕ БОМБИЦИ НА СВЕТОТ: Рецепт за ГРЧКИ ПОЈАДОК стар преку 6000 ГОДИНИ!

Слободен печат
Доволна ви е само една бомбица дневно, а овој рецепт постои веќе со векови. Комбинацијата од мед и сусам содржи дури 182 елементи за човековото...
Еспресо Храна

Посни чоко бомбици со бадеми

Слободен печат
Подгответе ги овие лесни и супервкусни посни бомбици од чоколадо и бадеми… Потребни состојки: -120 гр. темно посно чоколадо -50 гр. бадеми -1 голема лажица...
Еспресо Храна

Посни карамел бомбици со лешници

Слободен печат
Засладете се со овие превкусни карамел посни бомбици со лешници… Состојки: – 200 гр шеќер – 100 гр лешници – 100 гр суви смокви –...