Никој не знае од каде се појави: Мис на Србија горда со албанскиот орел (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Никој не знае од каде се појави: Мис на Србија горда со албанскиот орел (ФОТО)

Сопственичката на агенцијата „Мис Ју“, која е одговорна за официјалните избори за убавици вели дека првпат слуша за овој избор...

Веќе неколку дена во српската јавност владее прашањето која е Ирина Јованка, која на изборот за Мис на слободата во Призрен со рацете го покажа знакот двоглав орел.

Сопственичката на агенцијата „Мис Ју“, која е одговорна за официјалните избори за убавици вели дека првпат слуша за овој избор и дека никогаш досега не се сретнала со девојката. Она што е сигурно е дека не победила на официјален избор.

Принтскрин

Во меѓувреме, Ирина смета дека нема ништо страшно во тоа што го направила со рацете знакот на „голема Албанија“, а за време на изборот најмногу се дружела со мисиците од Косово и Албанија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close