• Голема Албанија

Владата бара претседателот на ФФМ да се извини за „летањето орли“

Екипата на Шкендија минатиот викенд ја освои шампионската титула која е четврта во клупската историја, но потоа на сцена стапи политиката. Уште во неделата, на доделувањето на шампионскиот пехар на градскиот стадион во Тетово беше присутен речиси целиот политички врв на ДУИ на чело со претседателот на партијата Али Ахмети. Веќе наредниот ден, на прославата …

Владата бара претседателот на ФФМ да се извини за „летањето орли“ Read More »