Неверојатна сличност: Мила Јовович ги израдува фановите со преслатка фотографија со ќерката! (ФОТО)

инстаграм

Актерката Мила Јовович неодамна објави дека е бремена, но таа информација долго ја криеше од јавноста поради спонтаниот абортус кој и се случи минатата година.

Откако поминал одреден период таа одлучила да ги сподели среќните вести со фановите. Мила има и ќерка и син, а наскоро ќе добие уште една ќеркичка.

Актерката ужива во секој момент од бременоста, а објави и фотка со својата четиригодишна ќерка Дашиел која неверојатно наликува на неа.

Во описот на фотографијата напиша: „Она кога си бремена и само сакаш сладолед па ја прашуваш својата четиригодишна ќерка дали сака сладолед сега или по вечерата… А знаете дека ќе каже веднаш“, напишаа таа под објавата и ги насмеа своите следбеници.

Видео на денот