Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Фудбалерот на Барселона, Самуел Умтити е уште еден од играчите на вицешампионот на Шпанија кој е позитивен на коронавирус. Клубот ја потврди оваа информација непосредно пред четвртфиналниот дуел од Лигата на шампионите со првакот на Германија, Баерн.

Умтити е вториот фудбалер од каталонскиот клуб кој е позитивен на последното тестирање на коронавирус, претходно беше објавано дека заразен е и Жан-Клер Тодибо.

Умтити моментно се опоравува и од повредата на левото колено, која ја здоби во јули. Истата го оддалечи и да настапува на завршниот турнир од ЛШ во Лисабон.

После тестирањата кои се направени во четвртокот, првотимецот Самуел Умтити е позитивен на коронавирус. Тој моментно нема никакви симптоми, се наоѓа во добра здравствена состојба и во домашна изолација. Клубот ги информираше релевантните здравствени и спортски органи, а исто така ги следевме и сите контакти кои ги имаше играчот за да се продолжи со тестирањето – стои во соопштението на Барселона.

Прочитајте и...  Нови 74 случаи на коронавирус во Србија, нема нови жртви

Сите останати играчи беа негативни на последното тестирање. Во последните две години голем проблем за францускиот дефанзивец беа повредите. Оваа сезона поради нив одигра „само“ 11 натпревари за „блауграна“.

Прочитај повеќе

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат

Ф1: Хамилтон со нова пол позиција во Сочи

Слободен печат

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)

Слободен печат